Kopenhaski Jarmark

Kopenhaski Jarmark

duńskie święta

Kopenhaski Jarmark Bożonarodzeniowy i w tym roku prezentuje się znakomicie. Jak Duńczycy dekorują swoje ulice  i umilają sobie czas podczas najciemnejszych dni w roku?  Tego mój drogi Czytelniku dowiesz się właśnie tutaj!

lokalizacja

Jarmark Bożonarodzeniowy  mieści się w samym centrum miasta. Wałęsając się pośród kopenhaskich uliczek, równie bogato udekorowanych jak w Tórshavn, nie sposób go pominąć. Co więcej, całej oprawie świątecznej towarzyszy świąteczna muzyka wygrywana przez ulicznych muzyków, wzmacniająca sentymentalne nastroje w tym czasie.

starter

Jak większość europejskich marketów, tak i ten kopenhaski, daje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Przede wszystkim trzeba zacząć od jedzenia! Chyba każdy szanujący się jarmark bożonarodzeniowy ma w swoim asortymencie lokalne przysmaki. Tutaj oczywiście nie zabrakło Glogg i typowej dla duńskiej kuchni parówki. Dla wielbicieli cynamonowych słodkości również coś się znajdzie.

prezenty

Ponadto znajdziemy tutaj mnóstwo prezentowych opcji. Pełno jest wełnianych szali, czapek i skarpet, ręcznie ozdabianych drewnianych pudełek, czy zabawek, na których punkcie Skandynawowie oszaleli. 

lodowa kraina Tivoli

Miliony światełek rozświetlają centrum Kopenhagi tworząc wyjątkową atmosferę. Jak zapewne już wiesz z mojego wcześniejszego wpisu, światło jest bardzo ważnym elementem filozofii Hygge. Niewątpliwie Duńczycy osiągnęli już mistrzostwo w urządzaniu przytulnych kącików, w których bardzo chętnie spędza się zimowe wieczory.

Na koniec wspomnę jeszcze o innym, ale równie ujmującym i wartym odwiedzenia miejscu- bajkowych ogrodach Tivoli. Bez wątpienia dekoratorzy z roku na rok projektują wyjątkowe iluminacje, które wywołują niemałe wrażenie na odwiedzających.  W ferworze zabawy czas spędzony w parku mija bardzo szybko, pozostawiając miłe wspomnienia na lata.

 

CZY WIESZ, ŻE??? Na blogu opisuję o smaczkach życia na Wyspach Owczych w serii artykułów „Przywiane z Wysp Owczych”. Pierwszy tekst „Dom w stylu Hobbita” grzecznie czeka na Ciebie pod podanym linkiem.

Pozdrawiam / Klaudia Jadwiga BorowiecDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *