Skandynawskie wnętrza

Skandynawskie wnętrza

SKANDYNAWSKIE WNĘTRZA

Pierwszymi skojarzeniami nasuwającymi się na myśl o skandynawskich wnętrzach jest niewątpliwie prostota, dbałość o detale,  przytulne światło  i niepodważalnie IKEA.  To właśnie za sprawą tej szweckiej sieciówki, która rozkochała ludzi w nordyckim designie, styl ten jeszcze bardziej został rozpowszechniony na Świecie. Jednak pomimo dużego sukcesu IKEI, warto zauważyć, iż zalążki skandynawskiego meblarstwa sięgają dużo wcześniej. Kraje północy bez wątpienia mogą poszczycić się bogatą kolekcją unikatowych mebli, zaprojektowanych z najwyższej jakości materiałów przez lokalnych projektantów.

wnętrze wnętrza

Z miłości do pięknych i wysublimowanych wnętrz, nie mogłam się oprzeć sfotografowaniu wnętrza farerskiego domu mojej przyjaciółki Eweliny. Niewątpliwie stworzyła ona realizację, której nie powstydziliby się najlepsi dekoratorzy wnętrz. Za sprawą kilku zdjęć z przepięknie skomponowanymi detalami postaram się, choć na chwilę przenieść Was do magicznej krainy, Wysp Owczych.

Najlepsze wnętrza mają coś do powiedzenia na temat ich mieszkańców.
 
DAVID HICKS

transformacja

Bezsprzecznie historyczna bryła tradycyjnego, farerskiego domu została mistrzowsko skontrastowana z nowoczesnymi elementami wnętrzarskimi. Ponadto, zastosowanie kilku dominujących materiałów jak drewno, metal, skóra, czy wełna, wydobyło ład tej przestrzeni. Godne uwagi jest łączenie kolorów i ich zestawienie w aranżacji tego wnętrza. Z pewnością i tutaj bardzo dobrym zabiegiem jest wykorzystanie skandynawskiej, pudrowej palety barw.

Dla wyjaśnienia warto dodać, że takie działanie bardzo dobrze sprawdza się przy małych powierzchniach, ponieważ optycznie można powiększyć wnętrze.

kontrolowany kontrast

Ciekawy rezultat można osiągnąć, zestawiając miękkie tkaniny ze skórą, drewnem, czy metalem. Dzięki temu delikatnie przełamiemy grę pomiędzy kontrastującymi materiałami, dodając im łagodniejszy wyraz. Całym spoiwem wnętrza jest przytulne światło, które wyzwala w sercu lekkie i przyjemne uczucie oraz nieustanna chęć ciągłego przebywania w takiej przestrzeni.

Ewelina umiejętnie zaprojektowała wnętrze swojego domu, które  stało się odzwierciedleniem jej ciepłej osobowości.

Jest to czwarty artykuł z serii   „Przywiane z Wysp Owczych”. Pierwszy z nich o tytule „Dom w stylu Hobbita” grzecznie czeka na Ciebie pod podanym linkiem. Natomiast dwa pozostałe niecierpliwią się stojąc tuż za nim w kolejce: detoks po farersku , top 5 Wysp Owczych .

Pozdrawiam / Klaudia Jadwiga Borowiec

BIBLIOGRAFIA:

JOK PHOTGRAPHY 

Zegar Georg Jensen

 

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *